Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ZAUJÍMAVOSTI: Američania inštalujú soláre každé 2,5 minúty

Slnečná energia solárny panel kolektor OZE
Ilustračné foto. wikimedia.org (ChNPP)

V USA tak za minulý rok nainštalovali zhruba 200 tisíc nových solárnych systémov.

Zdá sa, že USA to s alternatívnymi zdrojmi energie myslí naozaj vážne. Minulý rok bol totižto v priemere každé 2,5 minúty nainštalovaný nový solárny systém. Za rok to predstavuje zhruba 200 tisíc systémov. Američania sa tak výrazne zlepšili oproti roku 2013, kedy v priemere na jedno spomínané zariadenie pripadalo 3,7 minúty. Rekordný bol doteraz rok 2011, kedy sa nainštalovalo 50 tisíc solárnych celkov. Vlaňajší výsledok však túto métu prekonal štvornásobne. Ak sa pozrieme v histórii ešte ďalej, na začiatku tohto tisícročia, konkrétne v roku 2001, trvalo vybudovanie solárneho systému v priemere neuveriteľných 9,5 hodiny.

Obľuba soláru v Austrálii

Pozoruhodný výkon na poli solárnej energie podáva aj Austrália. Napriek tomu, že má výrazne nižšiu populáciu ako USA (23 miliónov versus 316 miliónov), krajina vybuduje nový solárny systém každé 2,8 minúty. Za minulý rok to bolo takmer 186 tisíc. Podľa zverejnených informácií majú „protinožci“ natoľko radi solárne systémy, že zariadenia tohto druhu sa nachádzajú v jednej z piatich domácností. Od roku 2001 sa v celej Austrálii spojazdnilo 1,2 milióna solárnych systémov.

Informoval o tom portál treehugger.com na tejto stránke.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vEnergetikeDátum 3. februára 2015 14:28

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...