Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárna OZE
Dom budúcnosti RWE v Bottrope. RWE
26. januára 2018 13:44 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Záujem slovenských domácností o malé OZE neutícha

Poukážky na kúpu a inštaláciu fotovoltaických panelov získalo 588 domácností v mimobratislavských regiónoch.

Slovenské domácnosti majú naďalej záujem o malé obnoviteľné zdroje energií (OZE). Aj osemnáste kolo projektu Zelená domácnostiam trvalo len niekoľko minút. „Kolo s alokáciou 1,65 milióna eur bolo uzatvorené po prekročení vyčlenenej čiastky o 10 % po viac ako deviatich minútach,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Stanislav Jurikovič.

Poukážky na kúpu a inštaláciu fotovoltaických panelov získalo 588 domácností v mimobratislavských regiónoch. „Medzi vydanými poukážkami je 143 bez využitia elektrickej akumulácie,“ dodal Jurikovič. Domácnosti, ktoré sa dostali k poukážkam, teraz musia do 30 dní poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. „Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace,“ upozornil Jurikovič.

Najbližšie devätnáste kolo projektu Zelená domácnostiam je určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch. Kolo bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 6. februára o 15. hodine. K dispozícii budú poukážky v hodnote 2,35 milióna eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame