Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
9. novembra 2017 10:20 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA stúpli

Celkové zásoby benzínu v krajine sa však minulý týždeň znížili o 3,3 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA, čiže bez zahrnutia strategických rezerv, minulý týždeň stúpli o 2,2 mil. barelov na 457,1 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 3. novembra sa však znížili o 3,3 mil. barelov na 209,5 mil. barelov. Americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) ďalej na svojej internetovej stránke uviedol, že dovoz ropy do USA minulý týždeň klesol o 194 tis. barelov denne a bol v priemere na úrovni 7,4 mil. barelov denne.

Americké rafinérie denne spracovali v priemere 16,3 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 290 tis. barelov denne. Výroba benzínu v USA sa však minulý týždeň znížila a bola na úrovni v priemere 10,2 mil. barelov denne. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu sa zvýšila. Začiatkom tohto týždňa bola na úrovni 2,561 USD za galón, čo bol oproti predošlému týždňu rast o 0,073 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies