Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zásoby ropy v USA stúpli

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Celkové zásoby benzínu v krajine sa však minulý týždeň znížili o 3,3 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA, čiže bez zahrnutia strategických rezerv, minulý týždeň stúpli o 2,2 mil. barelov na 457,1 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 3. novembra sa však znížili o 3,3 mil. barelov na 209,5 mil. barelov. Americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) ďalej na svojej internetovej stránke uviedol, že dovoz ropy do USA minulý týždeň klesol o 194 tis. barelov denne a bol v priemere na úrovni 7,4 mil. barelov denne.

Americké rafinérie denne spracovali v priemere 16,3 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 290 tis. barelov denne. Výroba benzínu v USA sa však minulý týždeň znížila a bola na úrovni v priemere 10,2 mil. barelov denne. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu sa zvýšila. Začiatkom tohto týždňa bola na úrovni 2,561 USD za galón, čo bol oproti predošlému týždňu rast o 0,073 USD za galón.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. novembra 2017 10:20Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...