Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
19. októbra 2017 12:47 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA sa znížili

Americký dovoz ropy sa minulý týždeň zmenšil o 134 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,5 mil. barelov denne.

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli o 5,7 mil. barelov na úroveň 456,5 mil. barelov. Americké zásoby benzínu v týždni končiacom sa 13. októbra však stúpli o 0,9 mil. barelov a dosiahli objem 222,3 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Americký dovoz ropy sa minulý týždeň znížil o 134 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,5 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov priemerný dovoz medziročne oslabil o 1,9 percenta na 7,4 mil. barelov denne. Rafinérie v krajine minulý týždeň v priemere spracovali viac ako 15,4 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu to však bolo o 819 tis. barelov denne menej. Prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny minulý týždeň využívali na 84,5 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame