Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto pixabay.com
31. augusta 2017 10:22 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA sa znížili o viac ako päť miliónov barelov

Zásoby benzínu v krajine sa minulý týždeň nezmenili.

Americké komerčné zásoby ropy bez zahrnutia strategických rezerv sa minulý týždeň znížili o 5,4 mil. barelov na úroveň 457,8 mil. barelov. Zásoby benzínu v týždni končiacom sa 25. augusta sa avšak nezmenili a zostali na úrovni 229,9 mil. barelov. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA).

Dovoz ropy do krajiny sa minulý týždeň znížil o 885 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,9 mil. barelov denne. Americké rafinérie v priemere spracovali vyše 17,7 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predošlému týždňu rast o 264 tis. barelov denne. Výroba benzínu v USA sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,6 mil. barelov denne. Priemerná maloobchodná cena benzínu v krajine však stúpla. Začiatkom tohto týždňa bola na úrovni 2,399 USD za galón, čiže oproti predošlému týždňu sa zvýšila o 0,039 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame