Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto eni.it
11. februára 2015 20:01 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA minulý týždeň stúpli o 4,9 mil. barelov

Zásoby benzínu v krajine podľa údajov Federálneho úradu pre energetiku stúpli o 2 mil. barelov na 242,6 mil. barelov, čiže na najvyššiu úroveň od roku 1990.

Zásoby ropy v USA minulý týždeň posilnili na novú rekordnú úroveň, pričom zásoby benzínu sa zvýšili, ale zásoby ropných destilátov sa znížili. Vyplýva to z údajov, ktoré v stredu zverejnil americký Federálny úrad pre energetiku (EIA). Rezervy ropy v USA minulý týždeň stúpli o 4,9 mil. barelov. Analytici predpokladali, že vzrastú o 3,7 mil. barelov.

Objem spracovanej ropy sa zväčšil o 20 tis. barelov denne, uviedla EIA. Využitie produkčných kapacít rafinérií sa zvýšilo o 0,1 percentuálneho bodu na 90 %, čiže najvyššie od roku 2005. Zásoby benzínu stúpli o 2 mil. barelov na 242,6 mil. barelov, čiže na najvyššiu úroveň od roku 1990. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali že zásoby benzínu sa zvýšia iba o 200 tis. barelov.

Cena ľahkej americkej ropy po zverejnení správy EIA v stredu do 15:45 GMT klesla o 1,50 USD na 48,52 USD za barel. Zásoby ropných destilátov, ku ktorým patrí nafta a vykurovací olej, však o 3,3 mil. barelov klesli. Predpokladalo sa, že sa zmenšia o 817 tis. barelov. Dovoz čierneho zlata do USA minulý týždeň oslabil o 101 tis. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies