Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zásoby ropy v USA minulý týždeň stúpli o 4,9 mil. barelov

Ropa
Ilustračné foto eni.it

Zásoby benzínu v krajine podľa údajov Federálneho úradu pre energetiku stúpli o 2 mil. barelov na 242,6 mil. barelov, čiže na najvyššiu úroveň od roku 1990.

Zásoby ropy v USA minulý týždeň posilnili na novú rekordnú úroveň, pričom zásoby benzínu sa zvýšili, ale zásoby ropných destilátov sa znížili. Vyplýva to z údajov, ktoré v stredu zverejnil americký Federálny úrad pre energetiku (EIA). Rezervy ropy v USA minulý týždeň stúpli o 4,9 mil. barelov. Analytici predpokladali, že vzrastú o 3,7 mil. barelov.

Objem spracovanej ropy sa zväčšil o 20 tis. barelov denne, uviedla EIA. Využitie produkčných kapacít rafinérií sa zvýšilo o 0,1 percentuálneho bodu na 90 %, čiže najvyššie od roku 2005. Zásoby benzínu stúpli o 2 mil. barelov na 242,6 mil. barelov, čiže na najvyššiu úroveň od roku 1990. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali že zásoby benzínu sa zvýšia iba o 200 tis. barelov.

Cena ľahkej americkej ropy po zverejnení správy EIA v stredu do 15:45 GMT klesla o 1,50 USD na 48,52 USD za barel. Zásoby ropných destilátov, ku ktorým patrí nafta a vykurovací olej, však o 3,3 mil. barelov klesli. Predpokladalo sa, že sa zmenšia o 817 tis. barelov. Dovoz čierneho zlata do USA minulý týždeň oslabil o 101 tis. barelov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 11. februára 2015 20:01

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...