Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto pixabay.com
5. októbra 2017 11:25 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA klesli

Americký dovoz ropy sa minulý týždeň znížil o 213 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,2 mil. barelov denne.

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli o 6 mil. barelov na úroveň 465 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 29. septembra však stúpli, a to o 1,6 mil. barelov na 218,9 mil. barelov. Uviedol to americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Americký import ropy sa minulý týždeň znížil o 213 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,2 mil. barelov denne. Priemerný dovoz počas uplynulých štyroch týždňov medziročne tiež oslabil, a to o 10,7 percenta na úroveň 7,1 mil. barelov denne. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali zhruba 16 mil. barelov ropy denne, čo bolo o 145 tis. barelov denne menej ako v predchádzajúcom týždni. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny využívali na 88,1 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies