Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zásoby ropy v USA klesli

Ropa
Ilustračné foto pixabay.com

Americký dovoz ropy sa minulý týždeň znížil o 213 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,2 mil. barelov denne.

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli o 6 mil. barelov na úroveň 465 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 29. septembra však stúpli, a to o 1,6 mil. barelov na 218,9 mil. barelov. Uviedol to americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Americký import ropy sa minulý týždeň znížil o 213 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,2 mil. barelov denne. Priemerný dovoz počas uplynulých štyroch týždňov medziročne tiež oslabil, a to o 10,7 percenta na úroveň 7,1 mil. barelov denne. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali zhruba 16 mil. barelov ropy denne, čo bolo o 145 tis. barelov denne menej ako v predchádzajúcom týždni. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny využívali na 88,1 percenta.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 5. októbra 2017 11:25Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...