Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto pixabay.com
22. marca 2018 10:35 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA klesli

Americký dovoz ropy minulý týždeň oslabil o 508 tis. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy bez zahrnutia strategických rezerv sa minulý týždeň zmenšili o 2,6 mil. barelov na 428,3 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 16. marca klesli o 1,7 mil. barelov na 243,1 mil. barelov. Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň znížil o 508 tis. barelov denne na úroveň priemerne 7,1 mil. barelov denne. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA).

Americké rafinérie minulý týždeň využívali svoju prevádzkovú kapacitu na 91,7 percenta. Denne spracovali v priemere 16,8 mil. barelov ropy, čo bolo v porovnaní s predchádzajúcim týždňom viac o 410 tis. barelov denne. Výroba benzínu v USA sa však minulý týždeň znížila a bola na úrovni v priemere 9,9 mil. barelov denne. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu dosiahla na začiatku tohto týždňa 2,60 USD za galón, čiže oproti predošlému týždňu stúpla o takmer 4 centy a medziročne sa zvýšila o 28 centov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame