Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zásoby ropy v USA vzrástli

Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP

Podľa údajov amerického Federálneho úradu pre energetiku zásoby ropy v krajine v týždni končiacom sa 19. augusta stúpli na 523,6 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zvýšili o 2,5 mil. barelov na úroveň 523,6 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 19. augusta sa nezmenili. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali 16,7 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predošlému týždňu pokles o 186 tis. barelov denne. Rafinérie krajiny využívali 92,5 percenta svojej prevádzkovej kapacity. Produkcia benzínu sa minulý týždeň znížila a bola v priemere na úrovni 10 mil. barelov denne.

Americký Federálny úrad pre energetiku ďalej informoval, že minulý týždeň sa do USA dovážalo v priemere 8,6 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu rast o 449 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do USA v priemere denne dovážalo 8,5 mil. barelov ropy. Import sa tak v porovnaní s rovnakým štvortýždňovým obdobím minulého roka zvýšil o 13,3 percenta.

Cena ľahkej americkej ropy bola v závere minulého týždňa na úrovni 48,48 USD za barel. Oproti predošlému týždňu bola vyššia o 4,01 USD a medziročne posilnila o 8,03 USD. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu bola podľa údajov EIA 22. augusta na úrovni 2,193 USD za galón. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 0,044 USD, ale medziročne klesla o 0,444 USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. augusta 2016 12:10Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...