Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zásoby ropy v USA stúpli

Ropa ťažba
Ilustračné foto. pixabay.com

Zásoby benzínu v krajine sa však znížili o 1,3 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli o 2,3 mil. barelov na úroveň 485,4 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 16. decembra však oslabili, a to o 1,3 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Import ropy na americký trh stúpol. Minulý týždeň sa do krajiny v priemere dovážalo 8,5 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o vyše 1,1 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do USA v priemere dovážalo 7,9 mil. barelov ropy denne. Oproti rovnakému obdobiu vlaňajška išlo o rast o 0,9 percenta.

Americké rafinérie podľa údajov EIA minulý týždeň v priemere spracovali 16,7 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol rast o 184 tis. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie využívali na 91,5 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,2 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 22. decembra 2016 11:45Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...