Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. pixabay.com
22. decembra 2016 11:45 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA stúpli

Zásoby benzínu v krajine sa však znížili o 1,3 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli o 2,3 mil. barelov na úroveň 485,4 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 16. decembra však oslabili, a to o 1,3 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Import ropy na americký trh stúpol. Minulý týždeň sa do krajiny v priemere dovážalo 8,5 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o vyše 1,1 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do USA v priemere dovážalo 7,9 mil. barelov ropy denne. Oproti rovnakému obdobiu vlaňajška išlo o rast o 0,9 percenta.

Americké rafinérie podľa údajov EIA minulý týždeň v priemere spracovali 16,7 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol rast o 184 tis. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie využívali na 91,5 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,2 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame