Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto
6. apríla 2017 13:42 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA sa zvýšili

Dovoz ropy do krajiny však minulý týždeň klesol o 374 tis. barelov denne na 7,9 mil. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy sa minulý týždeň zväčšili o 1,6 mil. barelov na úroveň 535,5 mil. barelov. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 31. marca sa však znížili o 0,6 mil. barelov na 239,1 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Minulý týždeň sa do USA v priemere dovážalo zhruba 7,9 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 374 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne importovalo vyše 7,9 mil. barelov ropy. Oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka sa import zvýšil o 2,3 percenta.

EIA vo svojej správe ďalej konštatuje, že americké rafinérie minulý týždeň spracovali vyše 16,4 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu to bolo o 203 tis. barelov denne viac. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 90,8 percenta. Produkcia benzínu sa však minulý týždeň zmenšila a bola v priemere na úrovni 9,5 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame