Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net
6. októbra 2016 12:10 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA sa znížili

Zásoby benzínu na americkom trhu sa minulý týždeň zvýšili o 0,2 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili o 3 mil. barelov na úroveň 499,7 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 30. septembra sa však zvýšili o 0,2 mil. barelov.

Zo správy EIA ďalej vyplýva, že minulý týždeň sa do USA dovážalo v priemere 7,7 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 125 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne importovalo 8 mil. barelov ropy. Oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka sa tak import zvýšil o 10,1 percenta.

Americké rafinérie minulý týždeň spracovali 16 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 302 tis. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny využívali na 88,3 percenta. Produkcia benzínu sa však minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies