Zásoby ropy v USA sa znížili

6. októbra 2016 12:10
SITA

Zásoby benzínu na americkom trhu sa minulý týždeň zvýšili o 0,2 mil. barelov.

Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili o 3 mil. barelov na úroveň 499,7 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 30. septembra sa však zvýšili o 0,2 mil. barelov.

Zo správy EIA ďalej vyplýva, že minulý týždeň sa do USA dovážalo v priemere 7,7 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 125 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne importovalo 8 mil. barelov ropy. Oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka sa tak import zvýšil o 10,1 percenta.

Americké rafinérie minulý týždeň spracovali 16 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 302 tis. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny využívali na 88,3 percenta. Produkcia benzínu sa však minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10 mil. barelov denne.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?