Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
22. júna 2017 12:38 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA sa znížili o 2,5 mil. barelov

Import ropy do krajiny minulý týždeň klesol o 149 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,9 mil. barelov ropy denne.

Americké komerčné zásoby ropy sa minulý týždeň zmenšili o 2,5 mil. barelov na úroveň 509,1 mil. barelov. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 16. júna tiež klesli, a to o 0,6 mil. barelov na 241,9 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Minulý týždeň sa do USA v priemere dovážalo zhruba 7,9 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 149 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne importovalo približne 8,1 mil. barelov ropy. Oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka sa import zvýšil o 2 percentá.

Správa Federálneho úradu pre energetiku ďalej ukázala, že americké rafinérie minulý týždeň spracovali približne 17,2 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu to bolo o 104 tis. barelov denne menej. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 94 percent. Produkcia benzínu sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,2 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame