Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto pixabay.com
20. októbra 2016 13:04 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA sa znížili

Americký dovoz ropy sa minulý týždeň zmenšil o 954 tis. barelov denne na 6,9 mil. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy sa minulý týždeň zmenšili o 5,2 mil. barelov na úroveň 468,7 mil. barelov. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 14. októbra sa však zvýšili o 2,5 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Minulý týždeň sa do USA dovážalo v priemere 6,9 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 954 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne importovalo 7,6 mil. barelov ropy. Oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka sa tak import zvýšil o 3,1 percenta.

EIA vo svojej správe ďalej konštatuje, že americké rafinérie minulý týždeň spracovali 15,4 mil. barelov ropy denne. Bol to oproti predošlému týždňu pokles o 182 tis. barelov denne. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 85 percent. Produkcia benzínu sa minulý týždeň zmenšila a bola v priemere na úrovni 9,5 mil. barelov denne. Cena ľahkej americkej ropy bola v závere minulého týždňa 50,35 USD za barel, čiže oproti predchádzajúcemu týždňu stúpla o 0,59 USD a medziročne vzrástla o 3,05 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies