Zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli

20. januára 2017 11:03
SITA

Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 13. januára tiež vzrástli, a to o 6 mil. barelov.

Ropa sklad
Ilustračné foto SITA/AP

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zvýšili o 2,3 mil. barelov na úroveň 485,5 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 13. januára tiež vzrástli, a to o 6 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy na americký trh sa zmenšil. Do krajiny sa minulý týždeň v priemere dovážalo zhruba 8,4 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom pokles o 674 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa však import ropy oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zväčšil o 4,5 percenta a do USA sa v priemere importovalo 8,2 mil. barelov ropy denne.

Rafinérie v USA podľa údajov EIA minulý týždeň svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 90,7 percenta. Denne rafinérie spracovali v priemere 16,5 mil. barelov ropy, čo bol oproti predošlému týždňu pokles o 639 tis. barelov denne. Výroba benzínu sa zmenšila a bola v priemere na úrovni 9 mil. barelov denne.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?