Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa sklad
Ilustračné foto SITA/AP
20. januára 2017 11:03 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zvýšili o 2,3 mil. barelov na úroveň 485,5 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 13. januára tiež vzrástli, a to o 6 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy na americký trh sa zmenšil. Do krajiny sa minulý týždeň v priemere dovážalo zhruba 8,4 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom pokles o 674 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa však import ropy oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zväčšil o 4,5 percenta a do USA sa v priemere importovalo 8,2 mil. barelov ropy denne.

Rafinérie v USA podľa údajov EIA minulý týždeň svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 90,7 percenta. Denne rafinérie spracovali v priemere 16,5 mil. barelov ropy, čo bol oproti predošlému týždňu pokles o 639 tis. barelov denne. Výroba benzínu sa zmenšila a bola v priemere na úrovni 9 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame