Zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli

8. decembra 2016 14:34
SITA

Zásoby benzínu v krajine však minulý týždeň stúpli o 3,4 mil. barelov.

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Komerčné zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli o 2,4 mil. barelov na úroveň 485,8 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 2. decembra však stúpli o 3,4 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke

Import ropy na americký trh stúpol. Minulý týždeň sa do krajiny v priemere dovážalo 8,3 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 755 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do USA v priemere dovážalo 8 mil. barelov ropy denne. Oproti rovnakému obdobiu vlaňajška išlo o rast o 5,9 percenta.

Americké rafinérie podľa údajov EIA minulý týždeň v priemere spracovali 16,4 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol rast o 134 tis. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie využívali na 90,4 percenta. Produkcia benzínu sa však minulý týždeň zmenšila a bola v priemere na úrovni 9,9 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?