Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
22. septembra 2016 10:47 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA klesli

Zásoby benzínu v krajine podľa správy amerického Federálneho úradu pre energetiku sa v týždni končiacom sa 16. septembra znížili o 3,2 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili o 6,2 mil. barelov na úroveň 504,6 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke. Zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 16. septembra klesli o 3,2 mil. barelov. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali 16,6 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predošlému týždňu pokles o 143 tis. barelov denne. Rafinérie krajiny využívali 92 percent svojej prevádzkovej kapacity. Produkcia benzínu sa však minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,1 mil. barelov denne.

Zo správy amerického Federálneho úradu pre energetiku ďalej vyplýva, že minulý týždeň sa do USA dovážalo v priemere 8,3 mil. barelov ropy denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu rast o 247 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do USA v priemere denne dovážalo 8,1 mil. barelov ropy. V porovnaní s rovnakým štvortýždňovým obdobím minulého roka sa tak import zvýšil o 9 percent.

Cena ľahkej americkej ropy bola v závere minulého týždňa na úrovni 43,04 USD za barel. Oproti predošlému týždňu bola nižšia o 2,84 USD a medziročne klesla o 1,67 USD. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu bola podľa údajov EIA 19. septembra na úrovni 2,225 USD za galón. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 0,023 USD, ale medziročne klesla o 0,102 USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies