Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zásoby ropy v USA klesli o 3,3 miliónov barelov

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Dovoz ropy do krajiny sa minulý týždeň zvýšil o 664 tis. barelov denne na úroveň v priemere 8,8 mil. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy sa minulý týždeň znížili o 3,3 mil. barelov na úroveň 463,2 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 18. augusta tiež klesli, a to o 1,2 mil. barelov na 229,9 mil. barelov. Uviedol to americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň zvýšil o 664 tis. barelov denne na úroveň v priemere 8,8 mil. barelov denne. Priemerný dovoz počas uplynulých štyroch týždňov však medziročne oslabil, a to o 3,1 percenta na úroveň vyše 8,2 mil. barelov denne. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali zhruba 17,5 mil. barelov ropy denne, čo bolo o 104 tis. barelov denne menej ako v predošlom týždni. Výroba benzínu sa však zvýšila a bola v priemere v objeme 10,6 mil. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny využívali na 95,4 percenta.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 24. augusta 2017 10:15Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...