Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
24. augusta 2017 10:15 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zásoby ropy v USA klesli o 3,3 miliónov barelov

Dovoz ropy do krajiny sa minulý týždeň zvýšil o 664 tis. barelov denne na úroveň v priemere 8,8 mil. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy sa minulý týždeň znížili o 3,3 mil. barelov na úroveň 463,2 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 18. augusta tiež klesli, a to o 1,2 mil. barelov na 229,9 mil. barelov. Uviedol to americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň zvýšil o 664 tis. barelov denne na úroveň v priemere 8,8 mil. barelov denne. Priemerný dovoz počas uplynulých štyroch týždňov však medziročne oslabil, a to o 3,1 percenta na úroveň vyše 8,2 mil. barelov denne. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali zhruba 17,5 mil. barelov ropy denne, čo bolo o 104 tis. barelov denne menej ako v predošlom týždni. Výroba benzínu sa však zvýšila a bola v priemere v objeme 10,6 mil. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny využívali na 95,4 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame