Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto SITA
6. mája 2018 11:17 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Západoslovenskí energetici varujú pred podvodníkom

Neznáma osoba príde do bytu zákazníka pod zámienkou kontroly ističa. Po obhliadke zinkasuje 60 eur.

Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) upozorňuje odberateľov elektriny na podvodníka. „V uplynulých dňoch kontaktovali našu spoločnosť viacerí zákazníci s informáciou o podvodnom konaní neznámej osoby, ktorá sa vydáva za zamestnanca spoločnosti,“ uviedla hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová. Podvodné konanie podľa nej spočíva v tom, že táto osoba príde do bytu zákazníka pod zámienkou kontroly ističa. Po obhliadke zinkasuje 60 eur.

Pozor na platby v hotovosti

ZSE sa dištancuje od podobnej aktivity a upozorňuje zákazníkov, aby boli ostražití a v žiadnom prípade na takúto výzvu nereagovali a požadovanú sumu neuhrádzali. „Všetky platby, ktoré súvisia s dodávkou a distribúciou elektriny a plynu, realizujeme vo forme faktúr. Zástupcovia spoločnosti nikdy nevyžadujú úhradu faktúry, alebo iné platby, v hotovosti. Navyše, kontrola ističov je služba, ktorú spoločnosť Západoslovenská energetika ani neposkytuje,“ zdôraznila Dobošová.

Najzraniteľnejší sú seniori

Prípady boli zaznamenané v Trenčíne. „Nie je však vylúčené, že sa táto osoba presunie aj do iných regiónov,“ upozornila Dobošová. Podvodník oslovuje najmä seniorov, ktorí sú najzraniteľnejšou skupinou. „Zákazníkom odporúčame, aby si pred tým, ako poskytnú akékoľvek informácie, overili totožnosť osoby. Zástupca spoločnosti musí byť viditeľne označený preukazom,“ konštatovala Dobošová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame