Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Západoslovenskí energetici postavia v Bratislave 55 nabíjacích staníc

Elektromobilita ZSE
Ilustračné foto zse.sk

Projekt má prispieť k rozvoju elektromoblity vo veľkých európskych mestách.

V hlavnom meste Bratislave chcú do konca roka 2020 vybudovať 55 elektronabíjacích staníc. Projekt má prispieť k rozvoju elektromoblity vo veľkých európskych mestách, k jej prepojeniu na iné druhy dopravy a tiež k znižovaniu znečistenia ovzdušia. Do projektu sa zapojili hlavné mesto SR Bratislava, spoločnosť Západoslovenská energetika, a. s. a spoločnosť GO4, s.r.o. Na projekt s rozpočtom takmer 4,5 milióna eur poskytne Európska komisia spolufinancovanie formou grantu vo výške 3,8 milióna eur.

„Naším cieľom je vybudovať sieť nabíjacích staníc v hlavnom meste. V Bratislave postavíme 50 elektronabíjacích staníc pre striedavý prúd a 5 rýchlonabíjacích staníc na jednosmerný prúd. Spolu s tými, ktoré sme doteraz postavili, budeme v hlavnom meste prevádzkovať takmer 70 nabíjacích staníc. To je už dobrá východisková pozícia pre rozvoj súvisiacich služieb, ako napríklad požičovňa elektrických áut či e-taxi,“ uviedol Marian Rusko, člen predstavenstva Západoslovenskej energetiky.

Medzinárodný projekt URBAN-E sa zameriava na podporu rozširovania infraštruktúry elektronabíjacích staníc v Európe. V rámci projektu v hlavných mesta Slovinska, Chorvátska a Slovenska postavia spolu 167 nabíjacích staníc. Európska komisia v júli tohto roka udelila projektu URBAN-E grant v rámci finančného mechanizmu na podporu infraštruktúrnych sietí.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 5. októbra 2017 12:24Zdroj vEnergetike.sk/SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...