Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobilita ZSE
Ilustračné foto zse.sk
5. októbra 2017 12:24 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Západoslovenskí energetici postavia v Bratislave 55 nabíjacích staníc

Projekt má prispieť k rozvoju elektromoblity vo veľkých európskych mestách.

V hlavnom meste Bratislave chcú do konca roka 2020 vybudovať 55 elektronabíjacích staníc. Projekt má prispieť k rozvoju elektromoblity vo veľkých európskych mestách, k jej prepojeniu na iné druhy dopravy a tiež k znižovaniu znečistenia ovzdušia. Do projektu sa zapojili hlavné mesto SR Bratislava, spoločnosť Západoslovenská energetika, a. s. a spoločnosť GO4, s.r.o. Na projekt s rozpočtom takmer 4,5 milióna eur poskytne Európska komisia spolufinancovanie formou grantu vo výške 3,8 milióna eur.

„Naším cieľom je vybudovať sieť nabíjacích staníc v hlavnom meste. V Bratislave postavíme 50 elektronabíjacích staníc pre striedavý prúd a 5 rýchlonabíjacích staníc na jednosmerný prúd. Spolu s tými, ktoré sme doteraz postavili, budeme v hlavnom meste prevádzkovať takmer 70 nabíjacích staníc. To je už dobrá východisková pozícia pre rozvoj súvisiacich služieb, ako napríklad požičovňa elektrických áut či e-taxi,“ uviedol Marian Rusko, člen predstavenstva Západoslovenskej energetiky.

Medzinárodný projekt URBAN-E sa zameriava na podporu rozširovania infraštruktúry elektronabíjacích staníc v Európe. V rámci projektu v hlavných mesta Slovinska, Chorvátska a Slovenska postavia spolu 167 nabíjacích staníc. Európska komisia v júli tohto roka udelila projektu URBAN-E grant v rámci finančného mechanizmu na podporu infraštruktúrnych sietí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame