Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZSE
Ilustračná snímka ZSE
11. septembra 2015 13:17 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Západoslovenskí energetici plánujú miliónovú investíciu

Západoslovenská distribučná plánuje v lokalite Kráľová nad Váhom postaviť novú elektrickú stanicu.

Spoločnosť Západoslovenská distribučná, a. s. (ZSD) pripravuje výstavbu novej elektrickej stanice v lokalite Kráľová nad Váhom. Do výstavby novej stanice plánuje investovať viac ako 10 miliónov eur. „Hlavným cieľom výstavby novej rozvodne je bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v regióne miest Šaľa, Galanta a Nové Zámky,“ informovala hovorkyňa ZSD Michaela Dobošová.

Novovybudovaná stanica bude zabezpečovať dodávku elektrickej energie pre približne 40 tisíc odberných miest, čo predstavuje vyše 100 tisíc obyvateľov. Bude mať približne dvojnásobnú kapacitu výkonu dodávaného v súčasnosti. Začiatok prevádzky novej stanice s transformáciou 110/22kV je naplánovaný na koniec roka 2016. „Ide o najväčšiu stavbu v novodobej histórii našej spoločnosti. Naše investičné rozhodnutie podporí región, v ktorom pôsobí množstvo významných výrobných podnikov závislých na stabilnej a garantovanej dodávke elektriny,“ dodal výkonný riaditeľ ZSD Andrej Juris.

Nová elektrická stanica bude vybavená modernými technológiami s dlhšou životnosťou a zvýšenou ekologickou bezpečnosťou. „Ďalší prínos tejto investície spočíva v znížení environmentálnych rizík vo forme lepšej protipovodňovej ochrany. Zároveň pomôžeme regiónu ekologickým odstránením pôvodnej 110 kV rozvodne z poloostrova tvorenom riekou Váh a skrytej skládky stavebného odpadu v areáli budúcej elektrickej stanice,“ konštatovala Dobošová.

Spoločnosť Západoslovenská distribučná pred 1. januárom 2013 pôsobila na trhu pod menom ZSE Distribúcia. Podnik pôsobí na trhu od 1. júla 2007 ako 100 % dcérska akciová spoločnosť Západoslovenskej energetiky, na základe požiadaviek európskej a slovenskej legislatívy, súvisiacej s liberalizáciou energetického trhu. Hlavným predmetom podnikania firmy je distribúcia elektriny, podnik zodpovedá za prevádzku distribučnej siete.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies