Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZSE
Nový predseda predstavenstva ZSE Jochen Kley. ZSE
9. decembra 2013 13:54 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Západoslovenská energetika s novým šéfom

Novým predsedom predstavenstva ZSE sa stal Jochen Kley.

Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) má nového predsedu predstavenstva. Stal sa ním Jochen Kley, ktorý vo funkcii vystriedal Konrada Kreuzera. Ten vydržal vo funkcii predsedu predstavenstva v jednom z najväčších energetických podnikov na Slovensku jedenásť rokov. ZSE má aj nového člena predstavenstva. Novým členom sa stal Juraj Krajcár, ktorý je zároveň aj predsedom predstavenstva dcérskej spoločnosti ZSE Energia.

Západoslovenská energetika je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou na Slovensku. Svojim zákazníkom predáva elektrinu ale aj zemný plyn. Do spoločnosti vstúpila v septembri 2002 nemecká spoločnosť E.ON Energie, keď sa stala víťazom tendra na predaj 49 % akcií ZSE. V novembri 2003 E.ON Energie predal 9 % akcií ZSE Európskej banke pre obnovu a rozvoj (EBRD). V súčasnosti tak nemecká firma drží 40 % akcií ZSE. Fond národného majetku SR vlastní zvyšných 51 %, vykonávateľom akcionárskych práv je však Ministerstvo hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame