Západoslovenská distribučná a Impact HUB otvorili registráciu na EnergyHack

29. decembra 2016 14:08
ZSE

Hackathon je určený pre všetkých, ktorých baví analytika, funkčný dizajn, transparentnosť alebo sa zaujímajú o obnoviteľnú energiu.

Energyhack logo
Ilustračné foto ZSD

Stretnú sa na ňom developeri, grafickí dizajnéri a data analytici, aby vytvorili funkčnú a user friendly aplikáciu pre spotrebiteľov energie s cieľom sprehľadniť a optimalizovať spotrebu. Hackathon ponúka účastníkom aj možnosť spolutvoriť trendy a navrhovať riešenia pre obnoviteľné zdroje energie. V dvoch výzvach tak môžu víťazné tímy vyhrať až 4000 EUR a ďalšie zaujímavé benefity.

ZSD pripravila prvý hackathon spolu s medzinárodnou platformou Impact HUB Bratislava.

“Je to prvá výzva tohto typu a rozsahu na slovenskom energetickom trhu a sme radi, že sa nám ju podarilo pripraviť a spustiť práve s Impact Hubom. Tešíme sa na nápady a riešenia, ktoré počas tohto hackathonu vzniknú,” uviedol Andrej Juris, predseda predstavenstva ZSD.

“Veríme, že EnergyHack osloví širokú komunitu inovatívnych a kreatívnych ľudí, ktorí sa radi zapoja a pomôžu vytvárať riešenia pre budúcnosť. Málokedy sa podarí hackovať s takouto vzorkou reálnych dát a získať možnosť svoje unikátne riešenie otestovať a neskôr aj implementovať,” uviedol Branislav Šmidt z Impact HUB Bratislava.

Dve výzvy. Práca v tímoch, kolaborácia a férová súťaž.

Posledný januárový víkend čakajú na účastníkov dve výzvy. Všetci účastníci sa zapoja do riešenia základnej výzvy – Analýzy a optimalizácie spotreby elektrickej energie s cieľom vytvoriť inovatívnu mobilnú aplikáciu. K dispozícii budú mať unikátnu vzorku dát/meraní zo smartmetrov. Zo všetkých riešení získa to najlepšie odmenu 2000 EUR. Hodnotí sa najlepšie prevedenie aplikácie (ux design, využitie dát, funkcionalita, aplikovateľnosť) v tímoch.

Kto si trúfne, môže okrem základnej výzvy riešiť aj doplnkovú. Tá je zameraná na využitie hľadania súvislostí medzi dostupnými dátami, prácu s open source dátami  a odhaľovanie vízii a trendov v obnoviteľných zdrojoch energie. V tejto kategórii môžu tímy vyhrať ďalších 2000 EUR.

Viac študentov a zapojenie komunity

„Dúfame, že sa podarí zapojiť aj študentov z IT a grafických odborov a aktívne IT komunity. Práve takéto spojenia konkrétneho problému, vzorky reálnych dát a komunity môžu byť pre študentov skvelou šancou, ako si vyskúšať svoje vedomosti a schopnosti v praxi, či spoznať veľa zaujímavých ľudí. EnergyHack je otvorený pre profesionálov, nadšencov, študentov aj firemné tímy,“ dodal Andrej Juris.

Dátum a miesto konania: 27-28. januára v bratislavskom Impact HUBe.

Registrácia prebieha na TEJTO STRÁNKE

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?