Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energyhack logo
Ilustračné foto ZSD
29. decembra 2016 14:08 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skZSE

Západoslovenská distribučná a Impact HUB otvorili registráciu na EnergyHack

Hackathon je určený pre všetkých, ktorých baví analytika, funkčný dizajn, transparentnosť alebo sa zaujímajú o obnoviteľnú energiu.

Stretnú sa na ňom developeri, grafickí dizajnéri a data analytici, aby vytvorili funkčnú a user friendly aplikáciu pre spotrebiteľov energie s cieľom sprehľadniť a optimalizovať spotrebu. Hackathon ponúka účastníkom aj možnosť spolutvoriť trendy a navrhovať riešenia pre obnoviteľné zdroje energie. V dvoch výzvach tak môžu víťazné tímy vyhrať až 4000 EUR a ďalšie zaujímavé benefity.

ZSD pripravila prvý hackathon spolu s medzinárodnou platformou Impact HUB Bratislava.

“Je to prvá výzva tohto typu a rozsahu na slovenskom energetickom trhu a sme radi, že sa nám ju podarilo pripraviť a spustiť práve s Impact Hubom. Tešíme sa na nápady a riešenia, ktoré počas tohto hackathonu vzniknú,” uviedol Andrej Juris, predseda predstavenstva ZSD.

“Veríme, že EnergyHack osloví širokú komunitu inovatívnych a kreatívnych ľudí, ktorí sa radi zapoja a pomôžu vytvárať riešenia pre budúcnosť. Málokedy sa podarí hackovať s takouto vzorkou reálnych dát a získať možnosť svoje unikátne riešenie otestovať a neskôr aj implementovať,” uviedol Branislav Šmidt z Impact HUB Bratislava.

Dve výzvy. Práca v tímoch, kolaborácia a férová súťaž.

Posledný januárový víkend čakajú na účastníkov dve výzvy. Všetci účastníci sa zapoja do riešenia základnej výzvy – Analýzy a optimalizácie spotreby elektrickej energie s cieľom vytvoriť inovatívnu mobilnú aplikáciu. K dispozícii budú mať unikátnu vzorku dát/meraní zo smartmetrov. Zo všetkých riešení získa to najlepšie odmenu 2000 EUR. Hodnotí sa najlepšie prevedenie aplikácie (ux design, využitie dát, funkcionalita, aplikovateľnosť) v tímoch.

Kto si trúfne, môže okrem základnej výzvy riešiť aj doplnkovú. Tá je zameraná na využitie hľadania súvislostí medzi dostupnými dátami, prácu s open source dátami  a odhaľovanie vízii a trendov v obnoviteľných zdrojoch energie. V tejto kategórii môžu tímy vyhrať ďalších 2000 EUR.

Viac študentov a zapojenie komunity

„Dúfame, že sa podarí zapojiť aj študentov z IT a grafických odborov a aktívne IT komunity. Práve takéto spojenia konkrétneho problému, vzorky reálnych dát a komunity môžu byť pre študentov skvelou šancou, ako si vyskúšať svoje vedomosti a schopnosti v praxi, či spoznať veľa zaujímavých ľudí. EnergyHack je otvorený pre profesionálov, nadšencov, študentov aj firemné tímy,“ dodal Andrej Juris.

Dátum a miesto konania: 27-28. januára v bratislavskom Impact HUBe.

Registrácia prebieha na TEJTO STRÁNKE

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies