Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vysoké tatra
Ilustračné foto tatry.sk
11. júna 2018 6:34 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Zamestnanci Slovenských elektrární sa poskladali horským záchranárom na defibrilátor

Prístroj umožní záchranárom transport pacienta a masáž srdca zároveň.

Horským záchranárom od dnešného dňa uľahčí zásah v teréne nový defibrilátor. Prístroj, ktorý im zjednoduší a urýchli zásah v teréne, dostali vďaka zamestnaneckej zbierke Slovenských elektrární. Prístroj umožní záchranárom transport pacienta a masáž srdca zároveň.

Ako informoval na dnešnom brífingu vo Velickej doline Jozef Janiga, riaditeľ HZS Vysoké Tatry, defibrilátor je malý, a teda jednoduchý na transport. Preto nájde svoje uplatnenie predovšetkým pri zásahoch v teréne, vďaka čomu vedia poskytovať masáž srdca a transport pacienta zároveň, čo doposiaľ nemohli. Dá sa použiť aj počas zásahu v stene. “Keď človek visí v lane, je v strese, ráta sa každá sekunda. Keby sme ho tu mali už skôr, mohli sme zachrániť desiatky životov,” uviedol Janiga.

Defibrilátor značky Schiller v hodnote desaťtisíc eur dostali od Slovenských elektrární. Časť prostriedkov na jeho zakúpenie sa vyzbieralo vďaka zamestnaneckej zbierke. Zbytok doložili elektrárne. „Ja sa veľmi teším z toho, že bude pomáhať a zachraňovať ľudské životy,” informoval Bohumil Kratochvíl generálny riaditeľ Slovenských elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame