Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto
31. júla 2018 15:24 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Základný zisk ropnej spoločnosti BP sa štvornásobne zvýšil

Základný zisk firmy, ktorý nezahŕňa jednorazové položky a vylučuje zmeny hodnoty zásob, za apríl až jún stúpol na 2,82 mld. USD z úrovne 684 mil. USD v rovnakom období pred rokom.

Britská ropná spoločnosť BP prvýkrát po takmer štyroch rokoch zvyšuje dividendy, keďže jej zisk za druhý štvrťrok vzrástol štvornásobne vďaka vyšším cenám ropy. Generálny riaditeľ BP Bob Dudley uviedol, že zvýšenie dividend o 2,5 percenta odzrkadľuje „našu dôveru v budúcnosť“.

Firma v utorok informovala, že jej základný zisk, ktorý nezahŕňa jednorazové položky a vylučuje zmeny hodnoty zásob, za apríl až jún stúpol na 2,82 mld. USD z úrovne 684 mil. USD v rovnakom období pred rokom.

Čistý zisk spoločnosti BP v druhom kvartáli vzrástol na 2,8 mld. USD z úrovne 144 mil. USD. Ropné spoločností profitujú z toho, že zredukovali náklady a predali aktíva v období nízkych cien ropy. V januári 2016 cena ropy klesla pod hranicu 30 USD za barel. V utorok sa cena severomorskej ropy Brent nachádzala na úrovni 75,30 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame