Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka svetlo elektrina
Ilustračné foto winnond/FreeDigitalPhotos.net
11. júla 2016 15:43 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Zákazníkov dodávateľa Right Power od augusta preberá Slovakia Energy.

Zákazníci, ktorí odoberali energie od žilinskej spoločnosti Right Power, budú mať od augusta nového dodávateľa. Stane sa ním spoločnosť Slovakia Energy. Celkovo preberá tento alternatívny dodávateľ energií na Slovensku takmer šesťtisíc zákazníkov. „Prevzatím časti podniku spoločnosti Right Power sa pre jej súčasných zákazníkov na Slovensku nič nemení,“ uviedol konateľ Slovakia Energy Jiří Písařík. Spojenie spomínaných spoločností podľa neho už schválil aj Protimonopolný úrad SR.

Spoločnosť Right Power dodáva domácnostiam aj firmám elektrinu a plyn. Na trhu s energiami pôsobí od roku 2006, vtedy ešte pod názvom Komunal Energy. Až od septembra 2013 pôsobí žilinská spoločnosť pod súčasným menom. Pôsobí taktiež na českom energetickom trhu. Na Slovensku mala firma šesťtisíc zákazníkov a v Česku necelých 60 tisíc.

Pre spoločnosť Slovakia Energy nejde o prvé prevzatie alternatívneho dodávateľa energií. Stalo sa to minimálne v dvoch prípadoch, a to pri spoločnostiach Energetické centrum a Europe Easy Energy. Spoločnosť Slovakia Energy pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007, a to najprv ako alternatívny dodávateľ energií pre malé a stredné firmy. V roku 2009 začala dodávať elektrinu aj domácnostiam. Svoje služby v súčasnosti poskytuje viac ako 200 tisíc zákazníkom na Slovensku. Slovakia Energy patrí pod českú energetickú skupinu Bohemia Energy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies