Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo tepláreň
Ilustračné foto SITA
12. mája 2015 10:38 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Zákazníci bratislavskej teplárne sa môžu tešiť na preplatky

Bratislavská teplárenská vráti svojim odberateľom za minuloročnú vykurovaciu sezónu takmer dva milióny eur.

Spoločnosť Bratislavská teplárenská (BAT) vráti za minuloročnú vykurovaciu sezónu svojim zákazníkom 1,95 milióna eur. K takejto sume dospela firma po vyúčtovaní ceny tepla za minulý rok. „Najväčší vplyv na zúčtovanie skutočných nákladov na teplo za minulý rok mala úspora na nákladoch na palivo ako je zemný plyn a ťažký vykurovací olej a ostatných variabilných nákladoch v porovnaní s plánovanými nákladmi,“ uviedla hovorkyňa BAT Jarmila Galandáková.

Bratislavská teplárenská sa zaoberá najmä výrobou tepla, výrobou silovej a regulačnej elektriny, výkupom tepla, rozvodom tepla a rozvodom elektriny. V súčasnosti pokrýva približne 55 % potreby tepla v rámci hlavného mesta. BAT, a. s. dodáva teplo do nasledovných mestských častí: Dúbravka, Karlova Ves vrátane Dlhých dielov a Mlynskej doliny, Nové Mesto, Staré Mesto, Ružinov. Jediným akcionárom spoločnosti je Fond národného majetku SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame