Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zatepľovanie energetická efektívnosť úspory šetrenie energií
Ilustračné foto SITA
10. mája 2016 6:39 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Začalo druhé kolo poskytovania príspevku na zatepľovanie

V rámci druhej výzvy na predkladanie žiadostí o príspevok na zateplenie rodinného domu, ktorú oznámilo ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, je možné podať päťsto žiadostí od 9. júna do 6. júla, resp. do naplnenia plánovaného počtu.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v pondelok oznámilo druhú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu. V rámci tejto výzvy je možné predložiť päťsto žiadostí od 9. júna do 6. júla, resp. do naplnenia plánovaného počtu, informovalo v pondelok ministerstvo. Majitelia domov starších ako desať rokov, ktorí splnia všetky podmienky, môžu od štátu získať na zatepľovanie 6 500 eur, vrátane 500 eur na projektovú dokumentáciu a energetický certifikát.

Energeticky úspornejšie domy

„Vzhľadom na dostatočný objem peňazí vyčlenených zo štátneho rozpočtu na príspevok tento rok, až vo výške 30 miliónov eur, sme sa rozhodli vyhlásiť druhú výzvu,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (nominant za Sieť). Minister očakáva, že vďaka tomuto príspevku bude viac ľudí bývať v energeticky úspornejších domoch. „Kvalitné zateplenie môže domácnostiam výrazným spôsobom znížiť ich výdavky a pomôže ich rodinným rozpočtom,“ uviedol Brecely.

Prvé kolo

„V rámci prvej výzvy sa elektronicky registrovalo 230 žiadateľov. V listinnej podobe bolo ministerstvu doručených 134 žiadostí. Tieto žiadosti sú v súčasnosti v štádiu posudzovania. Zvyšných 96 žiadostí nebolo ministerstvu doručených v listinnej podobe, a preto k týmto žiadostiam bude vydané rozhodnutie o zastavení konania,“ informovala hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

Postup a potrebné dokumenty

Po vyplnení elektronického formulára žiadosti a jeho odoslaní elektronický systém pridelí uchádzačovi identifikačné číslo a vygeneruje listinnú podobu žiadosti. Listinnú podobu žiadosti spolu s príslušnými prílohami žiadateľ predloží ministerstvu do piatich pracovných dní od odoslania elektronickej podoby žiadosti. Znenie výzvy je dostupné na webovom portáli zatepluj.sk a na webovom sídle ministerstva mindop.sk spolu so vzormi tlačív, ako aj podrobným návodom na podanie celej žiadosti. Elektronický formulár bude od 9. júna dostupný na portáli zatepluj.sk v časti Podávanie žiadostí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies