Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
19. júna 2014 14:04 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Za Enelom už chodia s ponukami na kúpu Slovenských elekrární

Generálny riaditeľ Enelu Francesco Starace ešte v júni povedal, že 66-percentný podiel jeho energetickej skupiny v Slovenských elektrárňach patrí k majetku, o ktorom by sa mohlo uvažovať, že sa predá.

Spoločnosť Enel, ktorá je najväčšou talianskou energetickou firmou, dostala niekoľko ponúk, aby predala svoj podiel v Slovenských elektrárňach. Povedal to vo štvrtok zdroj oboznámený s problematikou. „Záujem prejavilo niekoľko spoločností,“ konštatoval zdroj. Firma Enel sa však k tomu odmietla vyjadriť. Enel sa snaží v tomto roku predať majetok za približne 4,4 mld. eur, aby splnil svoje plány v oblasti redukcie dlhov.

Generálny riaditeľ Enelu Francesco Starace ešte v júni pre taliansky denník povedal, že 66-percentný podiel jeho energetickej skupiny v Slovenských elektrárňach patrí k majetku, o ktorom by sa mohlo uvažovať, že sa predá. Londýnsky analytik nedávno povedal, že hodnota Slovenských elektrární by mohla byť 4 mld. eur.

Francesco Starace vo štvrtok povedal, že Enel neplánuje odísť zo Španielska alebo stiahnuť z burzy akcie svojej španielskej dcéry Endesa. „Španielsko vždy bolo a zostane integrálnou súčasťou skupiny,“ povedal Starace. Poprel tak správy španielskych médií o možnom odchode Enelu z krajiny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies