Za Enelom už chodia s ponukami na kúpu Slovenských elekrární

19. júna 2014 14:04

Generálny riaditeľ Enelu Francesco Starace ešte v júni povedal, že 66-percentný podiel jeho energetickej skupiny v Slovenských elektrárňach patrí k majetku, o ktorom by sa mohlo uvažovať, že sa predá.

Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it

Spoločnosť Enel, ktorá je najväčšou talianskou energetickou firmou, dostala niekoľko ponúk, aby predala svoj podiel v Slovenských elektrárňach. Povedal to vo štvrtok zdroj oboznámený s problematikou. „Záujem prejavilo niekoľko spoločností,“ konštatoval zdroj. Firma Enel sa však k tomu odmietla vyjadriť. Enel sa snaží v tomto roku predať majetok za približne 4,4 mld. eur, aby splnil svoje plány v oblasti redukcie dlhov.

Generálny riaditeľ Enelu Francesco Starace ešte v júni pre taliansky denník povedal, že 66-percentný podiel jeho energetickej skupiny v Slovenských elektrárňach patrí k majetku, o ktorom by sa mohlo uvažovať, že sa predá. Londýnsky analytik nedávno povedal, že hodnota Slovenských elektrární by mohla byť 4 mld. eur.

Francesco Starace vo štvrtok povedal, že Enel neplánuje odísť zo Španielska alebo stiahnuť z burzy akcie svojej španielskej dcéry Endesa. „Španielsko vždy bolo a zostane integrálnou súčasťou skupiny,“ povedal Starace. Poprel tak správy španielskych médií o možnom odchode Enelu z krajiny.

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?