Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jadro elektrina reaktora
Ilustračné foto pixabay.com
29. marca 2017 10:47 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Westinghouse požiadal o súdnu ochranu

Americká dcéra japonského konglomerátu Toshiba čelí obrovským dodatočným nákladom v dôsledku prekročenia rozpočtov dvoch jadrových projektov v štátoch Georgia a Južná Karolína.

Americká firma Westinghouse, ktorá je jadrovou divíziou japonského koncernu Toshiba, požiadala v USA o súdnu ochranu pred veriteľmi. Informuje o tom spravodajský portál bbc.com. Japonská vláda v stredu potvrdila, že s plánmi spoločnosti je oboznámená. Samotná firma odmietla medializované informácie komentovať. Spoločnosť Westinghouse je vo vážnych finančných  problémoch, ktoré uvrhli do krízy aj jej japonskú matku a ohrozujú budúcnosť celého konglomerátu, informuje BBC.

Firmu Westinghouse, ktorá buduje jadrové elektrárne, Toshiba kúpila v roku 2006. V jadrovej energetike však spoločnosť utrpela výrazné straty, pre ktoré musela minulý mesiac pristúpiť k odpisom vo výške 6,3 mld. USD. Pod tie sa podpísalo prekračovanie rozpočtov dvoch jadrových projektov v štátoch Georgia a Južná Karolína. Toshiba tento mesiac oznámila, že zvažuje predaj väčšinového podielu v americkej dcére, ktorá jej tvorí zhruba tretinu tržieb, od roku 2013 však nebola zisková.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame