Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Westinghouse požiadal o súdnu ochranu

Jadro elektrina reaktora
Ilustračné foto pixabay.com

Americká dcéra japonského konglomerátu Toshiba čelí obrovským dodatočným nákladom v dôsledku prekročenia rozpočtov dvoch jadrových projektov v štátoch Georgia a Južná Karolína.

Americká firma Westinghouse, ktorá je jadrovou divíziou japonského koncernu Toshiba, požiadala v USA o súdnu ochranu pred veriteľmi. Informuje o tom spravodajský portál bbc.com. Japonská vláda v stredu potvrdila, že s plánmi spoločnosti je oboznámená. Samotná firma odmietla medializované informácie komentovať. Spoločnosť Westinghouse je vo vážnych finančných  problémoch, ktoré uvrhli do krízy aj jej japonskú matku a ohrozujú budúcnosť celého konglomerátu, informuje BBC.

Firmu Westinghouse, ktorá buduje jadrové elektrárne, Toshiba kúpila v roku 2006. V jadrovej energetike však spoločnosť utrpela výrazné straty, pre ktoré musela minulý mesiac pristúpiť k odpisom vo výške 6,3 mld. USD. Pod tie sa podpísalo prekračovanie rozpočtov dvoch jadrových projektov v štátoch Georgia a Južná Karolína. Toshiba tento mesiac oznámila, že zvažuje predaj väčšinového podielu v americkej dcére, ktorá jej tvorí zhruba tretinu tržieb, od roku 2013 však nebola zisková.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 29. marca 2017 10:47Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...