Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP
Ilustračné foto. SITA
26. júla 2018 12:32 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Vznikne nakoniec štátny energetický holding?

Vraj sa čaká na ukončenie rokovaní na odbornej a politickej úrovni.

Vznik štátneho energetického holdingu, o ktorom hovorila ešte bývalá jednofarebná vláda Roberta Fica a na ktorom sa pod jeho vedením dohodli aj súčasné vládne strany, je nateraz v nedohľadne. Aj keď minister hospodárstva Peter Žiga začiatkom tohto roka hovoril, že o budovaní holdingu bude informovať v prvom polroku, doteraz sa tak nestalo. „Vznik a podoba Slovenského energetického holdingu závisí od rokovaní na odbornej a politickej úrovni, ktoré sa zatiaľ neskončili. Ďalšie otázky sú preto v súčasnosti predčasné,“ uviedlo pre portál vEnergetike.sk Ministerstvo hospodárstva SR.

Ako začiatkom tohto roka informoval minister hospodárstva Peter Žiga, podľa predbežných plánov sa mal štátny podnik Slovenský plynárenský priemysel stať štátnym energetickým holdingom. Pod SPP by sa mali teda presunúť akcie štátu v ostatných energetických podnikoch, ako napríklad v distribučných firmách alebo teplárňach. „Máme hotovú analýzu. Nechceme mať pod najsilnejším energetickým podnikom SPP, ktorý vlastníme, len plynárenskú časť, ale aj energetickú časť,“ povedal v januári Žiga. Minister vtedy tiež uviedol, že si vie predstaviť, že by sa z SPP stal podnik podobný silným energetickým spoločnostiam z okolitých krajín, ako sú ČEZ, MOL či OMV.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame