Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP
6. augusta 2015 17:20 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Vývoz plynu by mal byť vyšší, očakáva Gazprom

Export plynu spoločnosti Gazprom by mal v tomto roku dosiahnuť od 155 mld. do 160 miliárd metrov kubických.

Ruská spoločnosť Gazprom zvýšila prognózu exportu svojho plynu v tomto roku. Export plynu spoločnosti Gazprom by mal dosiahnuť v roku 2015 od 155 mld. do 160 miliárd metrov kubických z 146,6 miliardy metrov kubických v roku 2014. Informovala o tom agentúra Interfax s odvolaním sa na zástupcu výkonného riaditeľa spoločnosti Gazprom Alexandra Medvedeva.

V júli vyše 14 miliárd kubíkov

Gazprom v júli na trhy Európy a Turecka exportoval 14,29 miliardy kubických metrov plynu. Gazprom konštatoval, že júlový objem vývozu bol najväčším mesačným exportom za posledný rok a pol. Objem exportu sa tak dostal na úroveň, ktorá je zvyčajná počas vykurovacej sezóny. Údaje ministerstva energetiky ďalej ukázali, že krajina v júli vyťažila 10,65 milióna barelov ropy denne, pričom v júni bola denná produkcia vo výške 10,71 milióna barelov. Celkovo krajina v júli vyťažila 45,033 milióna ton ropy. V júni to bolo 43,824 milióna ton.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies