Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto. SITA/AP
13. augusta 2015 10:28 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Výsledky RWE nenaplnili očakávania

Prevádzkový zisk spoločnosti v prvom polroku klesol o 11 % na 2,03 mld. eur. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters počítali so sumou 2,11 mld. eur.

Spoločnosť RWE zaznamenala v prvom polroku nižší zisk, ako sa očakávalo. K tomuto vývoju prispela kombinácia nízkych veľkoobchodných cien, nevýrazné podnikanie spoločnosti v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, veľký význam uhlia a plynu pre spoločnosť RWE a taktiež problémy s podnikaním vo Veľkej Británii. Prevádzkový zisk spoločnosti v prvom polroku klesol o 11 % na 2,03 mld. eur. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters počítali so sumou 2,11 mld. eur. Od začiatku roku akcie spoločnosti RWE oslabili o 29 %, pričom napríklad akcie ďalších európskych energetických spoločností poklesli v rovnakom období v priemere o 4 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies