Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Ilustračné foto gazprom.com
25. februára 2015 15:13 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Vyšetrovanie Gazpromu Európskou komisiou sa blíži k záveru

Eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová by mala výsledky protimonopolného vyšetrovania oznámiť v najbližších týždňoch, uviedol viceprezident komisie Maroš Šefčovič.

Európska komisia (EK) by mala čoskoro zverejniť závery dvojročného vyšetrovania ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom, ktoré čelí podozreniam z porušovania pravidiel EÚ na ochranu hospodárskej súťaže. Uviedol to v stredu podpredseda komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič. Odvolal sa pritom na európsku komisárku pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerovú, ktorá by podľa neho mala zverejniť svoje rozhodnutie „v najbližších týždňoch“. Protimonopolné vyšetrovanie Gazpromu komisia v septembri pre krízu na Ukrajine pozastavila, v tom čase však uviedla, že kauzu nepovažuje za uzavretú.

Komisia začala vyšetrovať Gazprom v septembri 2012 pre podozrenie, že najväčší svetový producent plynu bráni spriechodneniu tokov plynu medzi členskými krajinami EÚ a ich snahe o diverzifikáciu zdrojov dodávok. Spoločnosť tiež možno účtuje krajinám neférové ceny plynu tým, že ich viaže na svetové ceny ropy. Gazprom zabezpečuje pre Európu zhruba štvrtinu dodávok zemného plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies