Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina seps
Ilustračné foto SEPS
8. decembra 2015 13:54 ElektrinaAktuality od SEPSSITA

Výrobcov elektriny čaká povinnosť voči PPS

Výrobca elektriny bude mať od 1. 1. 2016 povinnosť zasielať prevádzkovateľovi prenosovej sústavy len ročnú prípravu výroby na nasledujúci rok.

Vážení výrobcovia elektriny, vzhľadom na Vaše povinnosti voči prevádzkovateľovi prenosovej sústavy (PPS), v zmysle zákona o energetike č.251/2012 Z. z., par. 27, odst. 2, písm. f, a schválenej aktualizácii jednotlivých dokumentov Technických podmienok prístupu a prepojenia, pravidlá prevádzkovania prenosovej sústavy, Vám dávame do pozornosti zmeny, ktoré boli vykonané v Dokumente D, kap. 3.2 Príprava prevádzky zariadení na výrobu elektriny alebo Poskytovateľov podporných služieb pre PPS.

Samotný výrobca elektriny bude mať od 1. 1. 2016 povinnosť zasielať z titulu horeuvedeného odkazu zákona na PPS len ročnú prípravu výroby na nasledujúci rok. Povinnosť sa vzťahuje na takého výrobcu elektriny, ktorého zariadenie spĺňa podmienku Pinšt ≥ 5MW. Táto povinnosť sa vzťahuje aj na prevádzkovateľa, ktorý zastupuje alebo spravuje viacero zariadení na výrobu elektriny spĺňajúcich v súčte Pinšt týchto zariadení vyššie uvedenú podmienku (Pinšt≥ 5MW).

Termín predkladania údajov je vždy do 31. 7. v jednotlivom roku, s možnosťou ich ďalšej aktualizácie do 31. 10. v jednotlivom roku. Vypĺňa sa príloha D8 zverejnená v Dokumente E, požadovaný formát zasielaného súboru je kvôli spracovaniu *.xls. Súbor sa zasiela len elektronicky emailom na odbor prípravy prevádzky PpS. Kontakt: Ing. Miroslav Kret, miroslav.kret@sepsas.sk.

Priamy link na schválenú aktualizáciu nájdete na odkaze

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame