Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina elektrické vedenie VSD
Ilustračné foto. VSD
19. októbra 2018 15:13 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Východoslovenskí energetici zmodernizujú siete vo Veľkom Šariši

Spoločnosť VSD naplánovala spolu šesť stavieb v celkovom objeme takmer 200 tisíc eur.

Spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD) plánuje rozšíriť a skvalitniť elektroenergetickú infraštruktúru v meste Veľký Šariš. Firma naplánovala spolu šesť stavieb v celkovom objeme takmer 200 tisíc eur priamo v meste a v mestskej časti Kanaš, ktoré zrealizuje v najbližších troch rokoch. Zástupcovia mesta Veľký Šariš a spoločnosti VSD potvrdili užšiu vzájomnú spoluprácu na nasledujúce roky podpisom memoranda o porozumení a vzájomnej spolupráci.

„Investície do distribučnej sústavy si vyžadujú veľmi dobré plánovanie, načasovanie a najmä vhodné technické riešenie. Je veľmi prínosné, ak sa do projektu zapojí aj samospráva. Tak máme istotu, že nemalé finančné prostriedky, ktoré vložíme do konkrétnej lokality, budú kopírovať očakávaný rozvoj a potreby mesta,“ uviedol po podpise memoranda riaditeľ divízie Sieťových obchodov VSD Jaroslav Hrušč.

„Žiadna domácnosť, podnikateľ, samospráva dnes nemôže fungovať bez elektriny. Stabilita, kvalita a najmä dostatočná kapacita pre budúci rozvoj mesta sú v otázkach elektroenergetickej pripravenosti kľúčové a profilujú mesto v očiach potenciálnych investorov,“ dodal primátor Veľkého Šariša František Bartko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame