Východoslovenskí energetici sú pripravení zmeniť ceny

7. februára 2017 10:04
SITA

Distribučná spoločnosť po prijatí cenovej vyhlášky zohľadní už vyúčtované faktúry, respektíve zaplatené preddavkové platby.

VSE
Ilustračné foto VSE

Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) je pripravená meniť ceny elektriny podľa staronovej cenovej vyhlášky, ktorú by mal v najbližších dňoch schváliť regulačný úrad. „Našich zákazníkov teraz prosíme o zhovievavosť, musíme si počkať na schválenie novej vyhlášky. Ubezpečujeme, že po legislatívnych zmenách nanovo prepočítame koncové ceny, faktúry a preddavkové platby. Samozrejme, zohľadníme už vyúčtované faktúry, respektíve zaplatené preddavkové platby,“ uviedla špecialistka komunikácie VSE Katarína Šulíková s tým, že každého zákazníka budú informovať.

Premiér Robert Fico v pondelok informoval, že Úrad pre reguláciu sieťových odvetví sa s distribučnými spoločnosťami dohodol na rýchlej zmene vyhlášky o cenovej regulácii v elektroenergetike. Nová vyhláška platná od začiatku tohto roka by tak mala dostať znova podobu z minulého roka. Poplatky za distribúciu by sa tak mali vrátiť na minuloročnú úroveň.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?