Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VSE
Ilustračné foto VSE
7. februára 2017 10:04 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Východoslovenskí energetici sú pripravení zmeniť ceny

Distribučná spoločnosť po prijatí cenovej vyhlášky zohľadní už vyúčtované faktúry, respektíve zaplatené preddavkové platby.

Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) je pripravená meniť ceny elektriny podľa staronovej cenovej vyhlášky, ktorú by mal v najbližších dňoch schváliť regulačný úrad. „Našich zákazníkov teraz prosíme o zhovievavosť, musíme si počkať na schválenie novej vyhlášky. Ubezpečujeme, že po legislatívnych zmenách nanovo prepočítame koncové ceny, faktúry a preddavkové platby. Samozrejme, zohľadníme už vyúčtované faktúry, respektíve zaplatené preddavkové platby,“ uviedla špecialistka komunikácie VSE Katarína Šulíková s tým, že každého zákazníka budú informovať.

Premiér Robert Fico v pondelok informoval, že Úrad pre reguláciu sieťových odvetví sa s distribučnými spoločnosťami dohodol na rýchlej zmene vyhlášky o cenovej regulácii v elektroenergetike. Nová vyhláška platná od začiatku tohto roka by tak mala dostať znova podobu z minulého roka. Poplatky za distribúciu by sa tak mali vrátiť na minuloročnú úroveň.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies