Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VSD
Podpis memoranda. Vlavo je Jaroslav Hrušč, riaditeľ divízie Sieťový obchod VSD, napravo primátor Levoče Milan Majerský.. VSD
26. októbra 2017 15:37 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Východoslovenskí energetici plánujú v Levoči investície za takmer milión eur

Spoločnosť VSD upraví a vybuduje nové elektroenergetické zariadenia na území mesta a v širšom okolí.

Východoslovenskí energetici zo spoločnosti Východoslovenská distribučná (VSD) plánujú v okolí mesta Levoča investície za takmer milión eur. „V najbližších rokoch upravíme a vybudujeme nové elektroenergetické zariadenia na území mesta a za tým účelom zrekonštruujeme a kapacitne posilníme celý rozvodný elektrifikačný uzol pre Levoču a blízke okolie. To sa týka zariadení na vysokonapäťovej ale tiež nízkonapäťovej úrovni,“ informovala hovorkyňa VSD Andrea Danihelová.

Primátor Levoče Milan Majerský a zástupcovia spoločnosti VSD pre plánované investície v okolí Levoče podpísali memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci. „Elektrina je dnes základom pre fungovanie, a to domácnosti, firmy, alebo aj iných organizácií. Uvedomujeme si to, a preto neustále investujeme, aby sme našim partnerom vedeli ponúknuť takú kapacitu v sústave, aby nielenže pokrývala potreby, ale dokonca otvárala možnosti rozvoja regiónu. Na druhej strane potrebujeme podporu samotnej samosprávy, aby sme to dokázali urobiť čo najefektívnejšie, v súlade s očakávaniami obyvateľov a rozvojovým plánom mesta,“ vysvetlil podpis memoranda riaditeľ divízie Sieťový obchod VSD Jaroslav Hrušč.

Mesto Levoča plány energetikov privítalo. „Pre nás je to cenné partnerstvo, keďže vďaka nemu sa aj Levoča zaradí medzi mestá, ktoré nespia, ale pripravujú sa na ďalší rozvoj a otvárajú možnosti ďalším investorom. Kvalitná, bezpečná a hlavne dostupná technická infraštruktúra je základným kritériom, podľa ktorého investori hodnotia lukratívnosť mesta, kam zvažujú nasmerovať svoje investície. Levoča tak bude pripravená aj po elektroenergetickej stránke,“ konštatoval po podpise memoranda Majerský.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame