Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pracovníci VSE v teréne
Pracovníci VSE v teréne SITA/VSE
4. januára 2017 13:22 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Východoslovenskí energetici chcú zostať lídrom na trhu

Skupina VSE Holding plánuje optimalizáciu nákladov. Tá by sa však nemala dotknúť jej zamestnancov.

Východoslovenská energetická skupina VSE Holding plánuje aj v tomto roku pokračovať v programoch zameraných na optimalizáciu nákladov a na zvyšovanie výkonnosti. „Chceme naďalej zostať lídrom na energetickom trhu od aktivít v oblasti e-mobility až po ponuku inovatívnych produktov a služieb koncovým zákazníkom,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa VSE Holding Andrea Danihelová.

Prepúšťanie neplánujú

Plánovaná optimalizácia nákladov skupiny VSE Holding by sa však nemala dotknúť jej zamestnancov. „Počet zamestnancov už niekoľko rokov dosahuje úroveň porovnateľnú s predchádzajúcim obdobím a nebude tomu inak ani v roku 2017,“ dodala Danihelová s tým, že východoslovenská energetická skupina plánuje v tomto roku dosiahnuť stabilný hospodársky výsledok.

Nízka cena energií

Vlaňajšie hospodárenie skupiny ovplyvnili najmä ceny energií na veľkoobchodnom trhu. „Tie počas roka klesali a dosahovali rekordné minimá,“ uviedla Danihelová. Podnikanie v energetike podľa nej v ostatných rokoch ovplyvňuje aj špeciálny odvod pre regulované firmy. „Slovenský trh sa naďalej vyznačoval cenovou a vecnou reguláciou, ako aj aktivitami ÚRSO, ktoré súviseli s nastavením cieľov novej regulačnej politiky pre nadchádzajúce regulačné obdobie,“ doplnila Danihelová. Konkrétne hospodárenie skupiny však zatiaľ nechcela komentovať. „Nemôžeme zverejniť hospodárske výsledky roku 2016 ani s tým súvisiace skutočnosti, pokiaľ tieto nebudú uzavreté, prerokované, schválené a auditované,“ konštatovala Danihelová.

Nová značka

Smerovanie európskej energetiky podľa východoslovenských energetikov charakterizovalo zníženie závislosti na fosílnych palivách, zvýšenie energetickej bezpečnosti, diverzifikácia zdrojov či zníženie nákladov na energie. „Na tieto trendy reagoval aj koncern RWE svojou transformáciou a založením novej dcérskej spoločnosti so značkou innogy. Nová značka sa predstavila na jeseň 2016 aj na Slovensku ako symbol pre inovatívne technológie a energetický trh budúcnosti. Spoločnosti Skupiny VSE Holding začali vystupovať ako člen innogy, spoločnosť RWE Gas Slovensko navyše zmenila svoje meno na innogy Slovensko,“ uzavrela Danihelová.

Východoslovenská energetika Holding a.s. (VSE Holding) riadi svoje dcérske spoločnosti, ktoré sa venujú distribúcii elektriny (Východoslovenská distribučná) a dodávke elektriny (Východoslovenská energetika) a zemného plynu (innogy Slovensko). VSE Holding zároveň poskytuje pre svoje dcérske spoločnosti zdieľané služby v oblasti personálnych služieb, podnikateľského poradenstva, finančných a účtovných služieb, IT služieb a služieb pre zákazníkov. Akcie VSE Holding vlastnia dvaja akcionári, 51 % akcií vlastní Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo hospodárstva SR, 49 % akcií vlastní spoločnosť innogy International Participations N.V.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame