Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pracovníci VSE v teréne
Pracovníci VSE v teréne SITA/VSE
6. januára 2013 0:00 ElektrinaAktuality od SITASITA

Východoslovenská distribučná investovala 43 mil. eur

Skupina VSE prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Východoslovenská distribučná investovala v roku 2012 viac ako 43 mil. eur do rozvoja a obnovy distribučnej sústavy. Firma napríklad ukončila rekonštrukcie elektrických staníc v obciach Voľa, Haniska a Lemešany. „Takisto sme začali s komplexnou rekonštrukciou elektrickej stanice v Kežmarku v plánovanom objeme 3,5 milióna eur,“ dodal člen predstavenstva a riaditeľ divízie Sieťové služby VSE Radoslav Haluška. Firma nezabudla ani na investície do obnovy sústavy vysokého a nízkeho napätia.

Aj v roku 2013 plánuje skupina investovať do distribučnej sústavy. Medzi kľúčové investičné projekty firma zaradila obnovu existujúcich sietí nízkeho napätia. „Čo sa týka výstavby elektrických staníc, zameriame sa na komplexnú rekonštrukciu elektrickej stanice v Lipanoch, v Gemerskej Hôrke a v rámci tretej etapy pripravíme na napojenie k 400-kilovoltovej distribučnej sústave elektrickú stanicu Voľa,“ dodal Haluška.

Východoslovenskí energetici očakávajú, že zavedenie osobitného odvodu z podnikania v regulovaných odvetviach, bude mať negatívny vplyv na ich čistý zisk za rok 2012. Firma zaznamenala v roku 2011 konsolidovaný zisk po zdanení v objeme 96 mil. eur. Hospodárenie firmy v roku 2012 ovplyvnila aj narastajúca konkurencia. „Narastajúca konkurencia a nekalé praktiky niektorých dodávateľov viedli k strate niekoľkých zákazníkov a zároveň vytvorili tlak na pokles obchodných marží. Museli sme vynaložiť značné úsilie na to, aby sme zvýšili kvalitu poskytovaných služieb, a tým uspokojili požiadavky našich zákazníkov,“ uviedla členka predstavenstva a riaditeľka divízie Financie a Služby pre zákazníkov VSE Diana Custodis.

V nadchádzajúcom roku očakáva skupina VSE turbulentné obdobie. „Keďže VSE je priamo závislá od výkonnosti ekonomiky Slovenska ako takej, hospodárenie VSE bude reflektovať celoslovenské trendy. Na druhej strane už viac ako deväť rokov sústavne zefektívňujeme svoje procesy a optimalizujeme nakladanie so svojimi zdrojmi, čo by jej do istej miery mohlo pomôcť prekonať aj pravdepodobne pokračujúce turbulentné obdobie,“ konštatovala Custodis.

Východoslovenská energetika je energetická spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby spojené s odberom elektriny. Predmetom činnosti VSE je nákup elektriny od výrobcov a jej predaj približne 500 tisíc zákazníkom. Vlastníkom akcií VSE je Fond národného majetku (51 %) a nemecký koncern RWE (49 %). Skupinu VSE tvorí spoločnosť Východoslovenská energetika a.s. a jej dcérske spoločnosti, vrátane spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame