Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto SITA
28. januára 2013 0:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Východ má ďalšiu lokalitu pre geotermálnu elektráreň

Na východe Slovenska objavili ďalšiu lokalitu, kde by mohla vyrásť nová geotermálna elektráreň. Postaviť takúto elektráreň chce spoločnosť Geocom Invest, a.s. v katastrálnom území obce Dargov. Výstavba geotermálnej elektrárne v trebišovskom okrese by si mala vyžiadať od 40 do 45 mil. eur. „Ústrednou myšlienkou projektu je výroba elektrickej energie z obnoviteľného geotermálneho zdroja v lokalite Košickej kotliny,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Nová geotermálna elektráreň by mala mať výkon do šesť megawattov. Ročne by mala elektráreň vyprodukovať zhruba 45 tisíc megawatthodín elektrickej energie. Na predaj by malo smerovať okolo 30 tisíc megawatthodín elektriny. V posudzovanej lokalite sa teplota geovody na vstupe do reinjektáže pohybuje v rozmedziach od 40 do 70 stupňov. S realizáciou projektu chce investor začať v druhom polroku tohto roka. Ukončenie výstavby elektrárne je naplánované na koniec budúceho roka.

Spoločnosť Geocom Invest vznikla v roku 2000. Firma pôsobí v oblasti prešovského a košického regiónu. Cieľom spoločnosti je služba zákazníkom v oblasti projektovania a vyhodnocovania geologických úloh hydrogeologického prieskumu, inžinierskogeologického prieskumu a geologického prieskumu životného prostredia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame