Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
25. januára 2013 0:00 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Vstup EPH do SPP priniesol nového šéfa aj v Nafte

Spoločnosť Nafta, a.s. má od piatka nového predsedu predstavenstva. Stal sa ním Jan Špringl, ktorý v tejto funkcii nahradí Pierra Poncika. Novými členmi predstavenstva sa stanú Robert Bundil a Bohumil Kratochvíl, ktorí vo funkciách nahradia Michaela Fippera a Jaquesa Badeta. „K zmenám v obsadení predstavenstva spoločnosti Nafta dochádza na základe podpisu zmluvy medzi spoločnosťami E.ON a GDF SUEZ so zástupcami Energetického a průmyslového holdingu (EPH), v ktorej sa dohodli na predaji svojich polovičných podielov v spoločnosti Slovak Gas Holding v prospech EPH,“ informovala hovorkyňa firmy Nafta Monika Feráková.

Firma Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku. Okrem skladovania plynu sa spoločnosť zaoberá aj prieskumom a ťažbou uhľovodíkov na Slovensku, konkrétne na území Viedenskej panvy a na Východoslovenskej nížine. Majoritným, 56,15-percentným akcionárom firmy Nafta je Slovenský plynárenský priemysel. V máji 2004 predala spoločnosť RWE Gas International B.V. svoj 40,4-percentný podiel v Nafte nemeckej spoločnosti E.ON Ruhrgas International. Ostatní akcionári držia zvyšný, 3,4-percentný podiel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame