Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

VSE znova upozorňuje na nekalé praktiky podomových predajcov

Zlodej krádež polícia
Ilustračné foto. chanpipat/FreeDigitalPhotos.net

V poslednom období sa na východoslovenských energetikov obrátili tisícky zákazníkov, ktorí sa cítili byť podvedení.

Nekalé praktiky na trhu s elektrinou poškodzujú dobré meno našej spoločnosti. Najviac na to ale doplácajú práve zákazníci, ktorí boli neúplnými alebo nepravdivými informáciami uvedení do omylu. V poslednom období sa na nás obrátili tisícky zákazníkov, ktorí sa cítili byť podvedení. „Sme dodávateľ, na ktorého sa môžu zákazníci spoľahnúť. Preto sme pripravení pomôcť aj v prípadoch, ak sa cítia byť oklamaní nekalými praktikami podomových predajcov,“ ubezpečuje obchodný riaditeľ Miroslav Kulla.

„Ak máte podozrenie, že ste sa stali obeťou nekalých praktík, čo najskôr navštívte naše Zákaznícke centrum alebo zavolajte na bezplatnú Linku bezpečného predaja 0800 123 532,“ odkazuje zákazníkom obchodný riaditeľ spoločnosti.

ČO ROBIŤ, AK STE SA STALI OBEŤOU NEKALÝCH PRAKTÍK:

1. Podľa zákona môžete do 14 dní odstúpiť od zmluvy uzatvorenej s podomovým predajcom (za nevýhodných podmienok alebo bez dostatočnej informovanosti) a to bez udania dôvodu. Druhá zmluvná strana musí toto odstúpenie rešpektovať. Potrebujete k tomu dva dokumenty. Prvý dokument Odvolanie splnomocnenia a odstúpenie od zmluvy adresujte dodávateľovi, s ktorým ste podpísali novú zmluvu. Druhý dokument Odvolanie výpovede zmluvy sa posiela k nám do VSE.

2. Ak vám už ubehla 14 dňová lehota, ak ste zmeškali lehotu na odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodu, podrobne si preštudujte zmluvné podmienky. Sústreďte sa na tie, za ktorých je možné zmluvu vypovedať, a prípadne rátajte so sankciami za predčasné ukončenie zmluvného vzťahu.

3. Volajte na bezplatnú Linku bezpečného predaja, informácie nájdete aj na www.vse.sk.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VSEDátum 23. marca 2016 17:27
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...