Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka svetlo elektrina
Ilustračné foto winnond/FreeDigitalPhotos.net
1. apríla 2016 13:49 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od VSESITA

VSE: Vítame konkurenciu, odmietame nekalé praktiky

Kroky konkurencie nie sú podľa východoslovenských energetikov vždy v súlade s pravidlami fair play.

Východoslovenská energetika aktívne vystupuje proti nekalým praktikám niektorých podomových predajcov. Nekalé praktiky na trhu s elektrinou podľa energetikov z východného Slovenska poškodzujú dobré meno každej spoločnosti, ktorá hrá FAIR PLAY. Kroky konkurencie nie sú vždy v súlade s pravidlami fair play. „VSE víta zdravú konkurenciu. To, na čo upozorňujeme, je fakt, že niektorí zákazníci by nezmenili dodávateľa, ak by sa nestali obeťou nekalých praktík,“ vysvetľuje obchodný riaditeľ spoločnosti Miroslav Kulla.

Najviac na to doplácajú samotní odberatelia elektriny

VSE aktívne vystupuje proti nekalým praktikám aj preto, že na ne doplácajú najmä samotní odberatelia. „Hovoríme o spotrebiteľoch, ktorých zavádzajúcimi, resp. neúplnými informáciami uviedli do omylu,“ zdôrazňuje M. Kulla.

Ochrana spotrebiteľa je jednou zo základných priorít Európskej únie a premieta sa samozrejme aj do zákonov SR. Spotrebiteľa pred nekalými praktikami chráni viacero predpisov.

Dohľad nad ochranou spotrebiteľa prevzali také kľúčové inštitúcie ako sú Úrad pre reguláciu sieťových odvetví či Slovenská obchodná inšpekcia.

VSE je tiež pripravená pomôcť. Zákazníkom odporúčame, aby nás v prípade akýchkoľvek pochybností čo najskôr kontaktovali na bezplatnej Linke bezpečného predaja 0800 123 532 a overili si všetky poskytované informácie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies