Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina VSE
Ilustračné foto VSE
29. decembra 2015 12:14 ElektrinaAktuality od SITASITA

VSE si drží pozíciu dominantného dodávateľa elektriny

Spoločnosť VSE plánuje od januára znížiť ceny za dodávku elektriny pre domácnosti v priemere o 2 % a pre malé podniky v priemere o 2,2 %.

Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) si naďalej udržuje vo svojom regióne pozíciu dominantného dodávateľa elektriny. „Len minimum našich zákazníkov zmenilo dodávateľa. Zároveň zaznamenávame trend, že sa viacerí zákazníci k nám vracajú,“ zhodnotil situáciu na trhu obchodný riaditeľ VSE Miroslav Kulla.

Ceny klesnú pre domácnosti aj malé podniky

Spoločnosť VSE plánuje od januára znížiť ceny za dodávku elektriny pre domácnosti v priemere o 2 % a pre malé podniky v priemere o 2,2 %. „Na veľkoobchodnom trhu počas roka klesala cena elektriny a tento pokles sa premietol do cien pre rok 2016,“ zdôvodnil pokles cien za dodávku elektriny Kulla.

Podľa neho podnikanie na slovenskom energetickom trhu bude naďalej ovplyvňovať regulácia. „Podporujeme voľný trh. V porovnaní s deregulovanými krajinami strácame konkurencieschopnosť, pretože dodávatelia nemajú motiváciu investovať do oblasti rozvoja energetickej efektívnosti či používania nových technológií. Hovoríme nielen o cenovej deregulácii, ale aj o kvalite služieb, rozvoji doplnkových služieb a podobne,“ konštatoval Kulla.

Predmetom činnosti VSE je nákup elektriny od výrobcov a jej predaj približne 500 tisíc zákazníkom od domácností až po veľké firmy. Vlastníkom akcií VSE je VSE Holding, a. s. Vlastníkom akcií VSE Holding je Slovenská republika (51 %), v menej ktorej koná Ministerstvo hospodárstva SR, a nemecký koncern RWE (49 %). Súčasťou nemeckého energetického koncernu RWE sú východoslovenskí energetici od roku 2003.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame