Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto samarttiw/FreeDigitalPhotos.net
29. marca 2016 19:32 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od VSESITA

VSE radí, ako nenaletieť podomovým podvodníkom

Zákazníkov už niekoľko rokov upozorňujeme prostredníctvom médií na triky nečestných podomových predajcov, ktoré sú stále premyslenejšie a ťažšie odhaliteľné, tvrdí Východoslovenská energetika.

Téma je v poslednom období opäť aktuálna. Obrátili sa na nás tisícky zákazníkov z celého východného Slovenska, ktorí sa cítia byť podvedení. Navštevujú naše zákaznícke centrá, kontaktujú nás telefonicky alebo emailom.

„Od zákazníkov, ktorí nás už požiadali o pomoc, vieme, že niektorí predajcovia sa uchýlili aj k tomu, že si nechajú vyrobiť dokumenty či identifikačné karty s naším logom,“ vysvetľuje obchodný riaditeľ spoločnosti Miroslav Kulla. Zákazníkov zavádzajú aj nepravdivými informáciami o tom, že VSE končí svoju činnosť, alebo mení svoje obchodné meno, alebo mení akcionára, ktorým je medzinárodný koncern RWE. „Zákazníkom preto odporúčame, aby nás v prípade akýchkoľvek pochybností kontaktovali na bezplatnej Linke bezpečného predaja a overili si poskytované informácie,“ dodáva M. Kulla.

AKO NENALETIEŤ PODVODNÍKOM S ELEKTRINOU

1. Ak bude predajca tvrdiť, že VSE mení svoje obchodné meno, nie je to pravda. Sme stabilná spoločnosť a neplánujeme meniť svoj názov.

2. Ak bude predajca tvrdiť, že koncern RWE na Slovensku končí, nie je to pravda.

3. Ak bude od vás predajca pýtať vyúčtovaciu faktúru, znamená to, že nie je zástupcom našej spoločnosti. Naši zástupcovia majú všetky údaje k dispozícii.

4. Ak vás navštívi predajca a predstaví sa ako zástupca VSE, resp. energetického koncernu RWE, overte si jeho identitu na našej bezplatnej Linke bezpečného predaja 0800 123 532. A to aj v prípade, ak bude mať dokumenty a identifikačnú kartu s logom VSE, resp. RWE.

5. Ponechajte si čas na posúdenie ponuky a prečítanie všetkých dokumentov.

6. V posledných rokoch došlo k zmenám na trhu s elektrinou a odčleneniu distribúcie od dodávky (predaja) elektriny. Argumenty predajcov odvolávajúce sa tieto zmeny na trhu nie sú dôvodom na zmenu dodávateľa.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame