Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina elektrické vedenie VSD
Ilustračné foto. VSD
7. marca 2018 19:11 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

VSD sa zaviazala preinvestovať v Košiciach 7 mil. eur do troch rokov

Primátor Richard Raši a zástupcovia Východoslovenskej distribučnej podpísali Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Primátor mesta Košice Richard Raši a zástupcovia Východoslovenskej distribučnej, a.s. (VSD) v stredu podpísali Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci. Informovalo o tom mesto Košice na svojej internetovej stránke. VSD potvrdila záujem o partnerstvo prísľubom preinvestovania 7 miliónov eur v Košiciach, a to do troch rokov.

Konkrétne sa záväzky týkajú najmä skvalitnenia elektroenergetickej infraštruktúry – jej rekonštrukcie, kabelizácie a zmeny časti vzdušného vedenia na podzemný variant. Aby čo najviac z nich išlo práve do spomínanej infraštruktúry, mesto Košice bude k majetkovoprávnym vyrovnaniam pozemkov zaťažených vecným bremenom pristupovať s osobitným zreteľom.

Projekty pre takmer štyridsať ulíc

VSD v súvislosti s memorandom zrealizuje elektroenergetické projekty pre takmer štyridsať ulíc a častí mesta. Investovať bude napríklad do lokalít a ulíc ako Ťahanovská, Omská, Holubyho, Tranovského, Čermeľské údolie, Trieda KVP, Svätoplukova, Thurzova, Kmeťova, Kukučínova, Rázusova, Národná trieda, Dúhová a mnohé ďalšie.

VSD každoročne investuje do skvalitnenia, zvýšenia bezpečnosti a stability distribučnej sústavy približne 45 miliónov eur.

Východoslovenská distribučná je energetická spoločnosť, ktorej hlavnou činnosťou je distribúcia elektriny vlastnou distribučnou sústavou až ku konečnému spotrebiteľovi. Vznikla v novembri 2005 a začala svoju činnosť v júli 2007, keď sa odčlenila od spoločnosti Východoslovenská energetika. Elektrinu distribuuje do viac ako 600 tisíc odberných miest. Jej materskou spoločnosťou je VSE Holding. Akcie VSE Holding vlastnia dvaja akcionári, 51 % akcií vlastní Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo hospodárstva SR, 49 % akcií vlastní spoločnosť innogy International Participations N.V.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame