Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo
Ilustračné foto SITA
4. januára 2018 16:27 TeploAktuality od vEnergetike.skSITA

Vo Svite budú mať nové rozvody tepla

Chemosvit Energochem chce investíciu financovať zväčša s využitím peňazí Európskej únie.

Spoločnosť Chemosvit Energochem, a. s., so sídlom vo Svite (okres Poprad) plánuje realizovať projekt zameraný na rozvoj účinnejších systémov centralizovaného zásobovania teplom. Pozostáva z dvoch relatívne samostatných celkov a týka sa rekonštrukcie horúcovodných rozvodov tepla v priemyselných areáloch spoločností Chemosvit, a. s., a Finchem, a. s, a samostatne v meste Svit. Vyplýva to z vyhlásenej verejnej súťaže zverejnenej vo štvrtok vo Vestníku verejného obstarávania. Odhadované náklady prác, plánovaných na šestnásť mesiacov, sú predbežne 5,52 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6,63 mil. eur vrátane DPH).

Chemosvit Energochem chce investíciu financovať zväčša s využitím peňazí Európskej únie. „Predmet zákazky bude z väčšej časti (85 %) financovaný z nenávratného finančného príspevku poskytnutého Ministerstvom životného prostredia SR ako riadiacim orgánom pre Operačný program Kvalita životného prostredia zastúpený Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou,“ oznámila spoločnosť. Dodala, že zvyšnú časť zákazky bude financovať z vlastných prostriedkov. Ponuky je potrebné predkladať do 30. apríla, pričom platiť musia minimálne do 31. marca 2019.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame