Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
25. septembra 2015 8:59 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Vo štvrtok posilnili ceny ropy

Britská ropa Brent si pripísala 0,9 % na 48,17 USD za barel a americká ľahká ropa stúpla o takmer 1 % na 44,91 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok stúpli. Pokles zásob ropy síce zdvihol jej ceny, ale prepad hodnoty akcií na Wall Street im ubral na tempe rastu. Firma Genscape odhadla, že zásoby v strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma v týždni končiacom sa 22. septembra klesli o 625 tis. barelov. Avšak výpredaj na akciových trhoch nedovolil cenám ropy príliš posilniť. Očakáva sa, že v piatok budú trhy opäť volatilné, keďže sa zverejnia revidované údaje o hospodárskom raste Spojených štátoch v druhom kvartáli. Britská ropa Brent si pripísala 0,9 % na 48,17 USD za barel a americká ľahká ropa stúpla o takmer 1 % na 44,91 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies